Kar Okulu

Kar Okulu

PANDEMİ NEDENİ İLE BİR SÜRELİĞİNE DURDURULMUŞTUR.

KAR OKULUNDA ÇOK EĞLENİYORUZ

BU YÜZDEN KAR OKULUNA GİDİYORUZ

  • ABD ve İSKANDİNAV  ülkelerinde “Freeze-o-ree” ve benzeri adlarda görebileceğimiz kış etkinliklerinin  değişik bir versiyonudur.
  • Uludağ’a günübirlik gelecekseniz yada otellerde konaklıyorsanız bizi aramanız yeterlidir.
  •  
  • Eğitim süresi içinde ,kayak  eğitimide  isteyenlere  verilmektedir.
  • Sorularınız için Rezervasyon başlığı altında Ders Rezervasyon  formunu lütfen doldurup ”formu  gönder  ” ‘ i tıklayın
  • Etkinlikler Bina İçi (buluguların belgelerin değerlendirilmesi)– Bina Dışı (Bina Çevresi) mekanlarda ,karlı alanlarda yapılacaktır.

Kış şartlarında soğuk  hava ortamını hissederek yapacakları çeşitli aktiviteler  ile kış  yaşamının  farkına varacaklardır, iglo (eskimo evi), dağcıların acil barınaklarını inceleyip araştırma, gezi, gözlem, türünden etkinlikler  yapacaklardır. Kış ortamındaki kuşların diğer  hayvanların yaşamlarını, ormanlardaki ağaç türlerini -dallarını, yapraklarını, kışın aldıkları  durumları, bitkilerin, çalıların durumlarını derelerin akış şekillerini görünümleri, karın yapısını  ve dönüşümleri, bunların video ve fotoğraflarının  çekerek belgelenmesini sağlıyacaklardır. (En güzel Fotoğraf ve video yarışmamıza katılıp sezonun  ödülü kendilerine sezon sonunda gönderilecektir) ve  toplanan  bitki  örneklerinin  mikroskop  altında  incelenmesini, fen  bilimleri açısından raporlanmasını yapacakları gibi, bunların yanı sıra kendi iç dünyalarındaki sanatsal ve mimarı düşüncelerini yapacakları kar objelerinde ortaya koyacaklardır.

Kızak ve kar üstü eğlencelerin yanı sıra çeşitli eğitsel, sportif ve oyunsal çalışmalarda, Harita  okuyarak ve pusula  kullanarak  yön bulma, arama kurtarma ve ilk  yardımı uygulamalarında bulunacak ve öğretilecektir.

Böylelikle, kendilerine  yetebilme, arkadaşlık, işbirliği, yardımlaşma, liderlik, ekip çalışması,karar  verebilme ,yaratıcılık , beceriklilik çabukluk hareketlilik,dayanıklılık, süratlilik,kuvvetlilik gibi daha  bir çok  zihinsel  ve  bedensel özellikler  kazanacaklardır.

Kayak eğitimleri belgeli, deneyimli öğretmenlerimiz tarafından  verilecektir.

Tüm  etkinlikler önceden belirlenen  plan ve programlar  dahilinde  yürütülecektir.

detayı  bilgi  edinmek  ve sorularınıza için bize mail gönderebilir iletişim telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

KAR OKULU ÜCRETLERİ  2021 yılı  KAYAK & SNOWBOARD EĞİTİM ÜCRETLERİ İLE AYNIDIR. 

 

1 Comment

  • akirazli Posted 16 Aralık 2017 19:19

    selam sayfa çoook güzel olmuş

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

77 + = 79